
Маршрутизатор TENDA TX2LPro AX1500, 1xGE WAN, 3xGE LAN
1 759 ₴
- Готово к отправке
- Код: ERTX2LPRO
Speedy Wi-Fi 6 for Better Experience
Armed with Wi-Fi 6 technology, its dual-band concurrent speed is up to 1501 Mbps(5GHz: 1201 Mbps 2.4 GHz: 300 Mbps), maintaining speedy Wi-Fi 6 throughout your home.
Smoother Networking with Wi-Fi+
Supporting Tenda Wi-Fi+ technology,it can be networked with Tenda products that support Wi-Fi+ with one click, you can enjoy a broader and smoother network.
Vertical Design for More Stable Signal
With a vertical structure design, compared with traditional routers, the air contact area is wider and the heat dissipation efficiency is significantly improved, which brings us a more stable network.
Ultra-speed with Gigabit Ports
You can enjoy faster transfer speed with Gigabit ports, make sure all kinds of wired devices work smoothly, and just enjoy the ultra-speed network.
Connect More Devices
Using OFDMA+MU-MIMO technology, more devices can access the Internet at the same time, the transmission efficiency is significantly improved, the delay is greatly reduced, and multi-player games will not stutter.
Parental Control
Maintain control over childre"s online time and behavior, and cultivate childre"s healthy habit of surfing the Internet.
| Основные | |
|---|---|
| Производитель | Tenda |
| Количество антенн | 5 шт |
| Тип антенны | Внешняя |
| Пользовательские характеристики | |
| L2TP VPN | L2TP клієнт |
| PPTP VPN | PPTP VPN сервер/PPTP клієнт |
| Интерфейс | 1 x 10/100/1000 Мбіт/с WAN/3 x 10/100/1000 Мбіт/с LAN |
| Безпека VPN | VPN Client L2TP/VPN-client PPTP/VPN-Server PPTP/PPTP/L2TP/IPSEC |
| Вхідне живлення | 100-240 В |
| Відповідність мережевим стандартам | IEEE802.3u/IEEE802.3ab/IEEE802.3 |
| Габарити | 200 x 56 x 244 |
| Гарантия (месяцев) | 24 |
| Дополнительно | DHCP-сервер/OFDMA/Список клієнтів DHCP/резервування та призначення статичної IP-адреси DHCP |
| Допустима вологість при експлуатації | 10–90 % |
| Допустима вологість при зберіганні | 5–90 % |
| Индикаторы | світлодіодні індикатори |
| Кнопка скидання до заводських налаштувань | 1 |
| Комплектация | Адаптер живлення/маршрутизатор/кабель Ethernet/Інструкція |
| Максимальна швидкість з'єднання | 1201 |
| Особенности | Підтримка IPTV/Port Forwarding/MU-MIMO/DMZ/IPv6/IPTV support/Підтримка DDNS/uPnP/Статична/динамічна IP-адреса/Резервне копіювання та відновлення/Швидке підключення по WPS/Wi-Fi+ (Mesh-система)/PPPOE |
| Питание | 12 В / 1 А |
| Підтримка VPN | 1 |
| Підтримувані протоколи | IPv4/ IPv6 |
| Сертификация | RoHS/CE/FCC |
| Стандарти | IEEE 802.11b/IEEE 802.11a/IEEE 802.11g/IEEE 802.11n/IEEE 802.11ac/IEEE 802.11ax |
| Температура експлуатації | 0–40 ℃ |
| Температура зберігання | -40–70 ℃ |
| Тип | маршрутизатор |
| Тип модему | внешний |
| Условия доставки и оплаты | Внимание этот товар отправляется только по частичной или полной предоплате |
| Функції безпеки | WPA2-PSK/підтримка WPS/Батьківський контроль/WPA3-SAE/WPA3-SAE/WPA2-PSK |
- Цена: 1 759 ₴









