
Система WiFi-Mesh ASUS 90IG07V0-MO3A60 ExpertWiFi EBM68 AX7800, 3xGE LAN, 1x2.5GE WAN, 1xUSB3.2, 1мод, білий
9 481 ₴
- Готово к отправке
- Код: ER90IG07V0-MO3A60
Features:
VLAN
ExpertWiFi supports virtual local area network (VLAN) management. VLAN management enables an easy, fast and flexible way to segment the network wired and wirelessly. You can dedicate an Ethernet port that provides additional security for your business.
DUAL & BACKUP WAN
The EBM68 provides reliable and stable internet access for business owners. With the dual WAN failover solution, businesses can easily switch to a backup WAN connection to minimize downtime during a network interruption, ensuring their POS system remains operational. In addition, business owners can use their smartphone as a backup internet provider by plugging it into the router's USB port. No complicated setup is needed — just plug it in and use it.
Easy wall-mounting
The ExpertWiFi EBM68 has built-in wall-mounting holes and a wall-mounting stand, making it easy to install right where it’s needed. By just flipping the stand, it can also act as a cable organizer.
Design that makes signal better
The ExpertWiFi EBM68 features a quad-core CPU to deliver full performance potential for all businesses. Its vertical housing holds a specially designed antenna and circuit board that optimizes WiFi signal strength and provides better airflow, improving thermal performance for reliable operation.
- Special designed vents for increased airflow
- Double heatsink for maximized heat dissipation
- 45° antennas ensure strong WiFi in multi-story locations
- Vertical housing with space between antennas and circuit board for minimal WiFi signal interference
Versatile connectivity
A 2.5 Gbps WAN port, a USB 3.2 Gen 1 port and three gigabit LAN ports with LAN aggregation* to suit your networking needs.
| Основные | |
|---|---|
| Производитель | Asus |
| Количество антенн | 6 шт |
| Тип антенны | Внутренняя |
| Общие | |
| Питание | USB |
| Пользовательские характеристики | |
| Flash пам'ять | 256 МБ |
| IPsec VPN | IPSec сервер |
| L2TP VPN | L2TP client |
| PPTP VPN | PPTP client/Server PPTP |
| QoS | Контроль пропускної здатності/Моніторинг трафіку в режимі реального часу/Моніторинг трафіку дротового з’єднання/Моніторинг трафіку бездротового з’єднання |
| RAM пам'ять | 1 GB |
| Интерфейс | RJ45 for Gigabits BaseT for LAN x 3/USB 3.2 Gen 1 x 1/RJ45 for 2.5G BaseT for WAN x 1 |
| Безпека VPN | VPN Client L2TP/VPN Client OVPN/VPN-client PPTP/VPN-Client WireGuard/VPN Fusion/VPN-Server WireGuard/VPN-Server PPTP/VPN-Server OVPN/VPN-Server IPSec |
| Вес | 808 |
| Вихідне живлення | 12 В / 3 А |
| Вхідне живлення | 110V~240V(50~60Hz) |
| Вхідний інтерфейс ( WAN ) | PPPoE/Static IP/Automatic IP/PPTP/L2TP/IPSec |
| Відповідність мережевим стандартам | IPv4/IPv6 |
| Гарантия (месяцев) | 36 |
| Диапазон в частотных границах | 2.4 ГГц + 5 ГГц |
| Дополнительно | OFDMA |
| Индикаторы | Power |
| Комплектация | Гарантійний талон/маршрутизатор/Кабель живлення/Блок живлення/Набір настінного кріплення/короткий посібник |
| Количество ядер процессора | 4 |
| Максимальна швидкість з'єднання | 4804 |
| Номінальна частота процесора, ГГц | 1.7 |
| Процессор | 1.7 GHz quad-core processor |
| Підтримка VPN | 1 |
| Підтримувані протоколи | IPv4/ IPv6 |
| Режимы работы | режим точки доступу/AiMesh node mode/режим маршрутизатора |
| Стандарт зв'язку IEEE 802.11 | a/b/g/n/ac/ax |
| Стандарти | IEEE 802.11b/IEEE 802.11a/IEEE 802.11g/IEEE 802.11ax/IPv4/IPv6/WiFi 4 (802.11n)/WiFi 5 (802.11ac) |
| Тип | MESH-система |
| Условия доставки и оплаты | Внимание этот товар отправляется только по частичной или полной предоплате |
| Функції безпеки | інформаційний захист AiProtection/підтримка WPS/фільтр MAC-адрес/Фільтри URL-адрес/ключових слів/мережевих служб/Firewall/URL filter/VPN/WiFi Encryption/Let’s Encrypt/DNS-over-TLS/SSH |
- Цена: 9 481 ₴






