Coverage Across Your Home
- This Orbi Mesh System blankets your entire home with reliable WiFi coverage—no dead zones or slow spots. Quickly and easily expand your coverage by adding satellites.
Performance Leadership in Mesh WiFi 6
- Ultra-fast connections for all your smart home, streaming, mobile & gaming needs.
NETGEAR Armor— Powered by Bitdefender
- All-in-one Internet security solution for your home network and connected devices that delivers added protection and greater peace of mind. One-year subscription included.
Software Features
- Orbi Mobile App
ADDITIONAL OPTIONS:
- RBS760-100EUS NETGEAR RBS760, Satellite for WiFi Systems NETGEAR Orbi RBK76x, AX5400 WiFi 6, MESH, 2xGE LAN, white (1pcs.)
- RBKWM-10000S Wall Mount Kit for NETGEAR Orbi WiFi Systems.
Характеристики
| Основные | |
|---|---|
| Производитель | Netgear |
| Пользовательские характеристики | |
| RAM пам'ять | 1 GB |
| Интерфейс | 1х Gigabit Ethernet WAN |
| Вес | 725.75 |
| Вихідне живлення | 12 В / 3.5 А |
| Вхідне живлення | 230 В, 50 Гц |
| Габарити | 210.82 х 167.64 х 63.5 |
| Гарантия (месяцев) | 12 |
| Диапазон в частотных границах | 2.4 ГГц/5 ГГц |
| Комплектация | маршрутизатор/кабель Ethernet/Блок живлення/сателіт |
| Кількість LAN портів (RJ-45) | 3 шт./2 шт. |
| Количество ядер процессора | 2 |
| Номінальна частота процесора, ГГц | 1 |
| Особенности | Підтримка технології Beamforming/MU-MIMO/Підтримка Amazon Alexa і Google Assistant |
| Стандарт зв'язку IEEE 802.11 | b/g/n/ax/a/n/ac/ax |
| Тип | WiFi-система/MESH-система |
| Условия доставки и оплаты | Внимание этот товар отправляется только по частичной или полной предоплате |
| Функції безпеки | Батьківський контроль/NETGEAR Armor/802.11i, 128-бітове шифрування AES з PSK/Гостьова мережа Wi-Fi |
Информация для заказа
- Цена: 37 059 ₴








