
Контроллер TP-LINK OC300 2xGE 1xUSB3.0
12 099 ₴
- Готово к отправке
- Код: EROC300
+380 (63) 027-11-01
возврат товара в течение 14 дней по договоренности
У компании подключены электронные платежи. Теперь вы можете купить любой товар не покидая сайта.
Centralized Management for Access Points, Switches, and Routers
OC300, the professional on-premises hardware controller for the Omada Software Defined Networking (SDN) platform, provides 100% centralized management of Omada access points, JetStream switches, and Omada routers—all controlled from a single interface.
Hybrid Cloud for Maximum Convenience Featuring hybrid cloud technology, the Omada Hardware Controller OC300 allows you to remotely control the whole network wherever you are in the world with cloud access. Locally manage devices with the ultimate security and stability.
Industry-Leading Hardware Design Equipped with an advanced design and the latest chipset, OC300 has enough processing power to support the massive management of your business network. Rackmount/desktop design benefits easier and flexible installation.
Easy and Intelligent Network Monitoring
The easy-to-use dashboard makes it easy to see your real-time network status; check network usage and traffic distribution; receive network condition logs, abnormal event warnings, and notifications; or even track key data for better business results. Network topology helps IT admins quickly see and troubleshoot connections at a glance.
Multiple Factors Guarantee Easier Network Maintenance WiFi Heatmap Simulator Generate a Wi-Fi solution by simulating the wireless coverage effect of APs in the actual site. Determine the appropriate number and location of APs according to the coverage requirements.
Visualizable Network Report for Conveniently Summary Help service providers easily report network service quality to their customers through reports. IT administrators also easily report network operation status through reports.
Batch Management, Multi-Site Management, and Remote Firmware Updates Improve network maintenance without needing to configure on-site or manage devices one by one.
Powerful Scheduling Maintain your network easily with more agile and effective processing. No manual tasks required.
Характеристики
| Основные | |
|---|---|
| Производитель | TP-Link |
| Пользовательские характеристики | |
| Интерфейс | USB 3.0/2x10/100/1000Mbps |
| Вхідне живлення | 100-240 В |
| Вхідний інтерфейс ( WAN ) | 10/100/1000 Мбіт / с |
| Віддалене управління | L3 Management/Omada Controller Software/Multisite-керування/Хмарний доступ |
| Габарити | 294 × 44 × 180 |
| Гарантия (месяцев) | 24 |
| Допустима вологість при експлуатації | 10–90 % |
| Допустима вологість при зберіганні | 5–90 % |
| Комплектация | Коротка інструкція/Комплект для монтажу/контролер/кабель Ethernet/Кабель живлення |
| Операционная система | Windows/Mac OS/NetWare/UNIX/Linux |
| Сертификация | RoHS/CE/FCC |
| Температура експлуатації | 0…+50 °C |
| Температура зберігання | -40…+70 °C |
| Тип | хмарний контролер |
| Условия доставки и оплаты | Внимание этот товар отправляется только по частичной или полной предоплате |
Информация для заказа
- Цена: 12 099 ₴





