
Ноутбук MSI 9S7-16R831-3295 Thin 15 B13UDX-3295XUA 15.6" FHD, Intel i7-13620H, 16GB, F1TB, NVD3050-6, DOS, черный
43 999 ₴
- Нет в наличии
- Код: ER9S7-16R831-3295
GEFORCE RTX 30 SERIES LAPTOPS THE ULTIMATE PLAY
NVIDIA GeForce RTX 30 Series Laptop GPUs power the world’s fastest laptops for gamers and creators. They’re built with Ampere—NVIDIA’s 2nd gen RTX architecture—to give you the most realistic ray-traced graphics and cutting-edge AI features like NVIDIA DLSS. Plus, Max-Q Technologies unleash the power of AI to make thin, high-performance laptops that are faster and better than ever.
BOOST PERFORMANCE WITH AI
NVIDIA DLSS gives games a speed boost with uncompromised image quality. Crank up the settings and resolution for an even better visual experience.
MORE IMMERSIVE EXPERIENCES
Ray Tracing is the holy grail of graphics. It simulates how light behaves in the real-world to produce the most realistic and immersive graphics for gamers and creators - and runs fast thanks to 2nd gen RT Cores.
Optimized Power and Performance
NVIDIA Max-Q is a suite of technologies powered by AI that optimize laptops to deliver high performance in thin form factors.
STAY COOL AND QUIET UNDER LOAD
Fine-tuned to be noticeably quieter and cooler under load, easily blending into any environment.
LIGHTNING FAST AND SMOOTH DISPLAY
Our gaming laptops are tailor-made and highly optimized for gamers. The display comes with a high refresh rate and smooth visuals, allowing you to experience the next level of gaming.
| Основные | |
|---|---|
| Производитель | MSI |
| Тип | Ноутбук |
| Тип накопителя | SSD |
| Характеристики процессора | |
| Количество ядер процессора | 10 |
| Модель процессора | 13620H |
| Экран | |
| Тип матрицы | IPS |
| Оперативная память | |
| Тип оперативной памяти | DDR4 |
| Пользовательские характеристики | |
| Bluetooth | 1 |
| SATA | 1x 2.5" HDD |
| Wi-Fi | 802.11 ax Wi-Fi 6E |
| Безопасность | замок Kensington/Firmware TPM 2.0 |
| Блок питания | Адаптер живлення змінного струму 120 Вт |
| Вес | 1.86 |
| Производитель процессора | Intel |
| Габарити ( ВxШxГ ) | 21,7 x 359 x 254 |
| Гарантия (месяцев) | 12 |
| Диагональ экрана | 15.6 |
| Енергетична ємність батареї | 52.4 Вт·год |
| К-ть потоків | 16 |
| Кількість осередків батареї | 3 |
| Количество слотов | 2 |
| Макс. встановлюваний обсяг | 64 ГБ |
| Максимальна тактова частота | 4.9 |
| Модель відеокарти | 3050 |
| Мультимедіа | 2x 2 Вт динамік/веб-камера HD |
| Обсяг ОЗУ | 16 ГБ |
| Обсяг відеопам'яті | 6 Гб |
| Попередньо встановлена ОС | DOS |
| Назначение | Игровой |
| Підсвічування клавіатури | 1 |
| Роз'єми і порти введення-виведення | Вихід для навушників/Вхід для мікрофона/USB Type-C/3 х USB 3.2 Type-A/1 HDMI |
| Розподільна здатність дисплея | 1920х1080 |
| Серія відеокарти | NVIDIA GeForce RTX |
| Серія процесора | Core i7 |
| Тип відеокарти | дискретна |
| Тип клавиатуры | Одинарна клавіатура з підсвічуванням |
| Тип памяти | GDDR6 |
| Условия доставки и оплаты | Внимание этот товар отправляется только по частичной или полной предоплате |
| Частота оновлення | 144 Гц |
- Цена: 43 999 ₴










