Features:
Automatic restart of loads after UPS shutdown
Automatically starts up the connected equipment upon the return of utility power.
ECO Mode
Operating mode that by-passes unused electrical components in good power conditions to achieve high operating efficiency without sacrificing protection.
EPO
Attach the device to an Emergency Power Off (EPO) system so that power can be turned off in an emergency situation.
Input power factor correction
Minimizes installation costs by enabling the use of smaller generators and cabling.
Intelligent battery management
Maximizes battery performance, life, and reliability through intelligent, precision charging.
Intelligent Card Slot
Customize UPS capabilities with management cards.
LCD graphics display
Text and mimic diagrams that display modes of operation, system parameters and alarms.
Serial connectivity
Provides management of the UPS via a serial port.
USB connectivity
Provides management of the UPS via a USB port (not available on all models).
Intelligent battery management
Maximizes battery performance, life, and reliability through intelligent, precision charging.
Audible alarms
Provides notification of changing utility power and UPS power conditions
Predictive failure notification.
Provides early-warning fault analysis ensuring proactive component replacement.
Disconnected battery notification
Warns when a battery is not available to provide backup power.
Automatic self-test
Periodic battery self-test ensures early detection of a battery that needs to be replaced.
LCD graphics display
Text and mimic diagrams that display modes of operation, system parameters and alarms.
Serial connectivity
Provides management of the UPS via a serial port.
Intelligent Card Slot
Customize UPS capabilities with management cards.
Network manageable
Most models provide remote power management options of the UPS over the network. Many do not have NMC embedded.
LED Indicators
Provide easy-to-read status of the unit and utility power conditions.
| Основные | |
|---|---|
| Производитель | APC |
| Пользовательские характеристики | |
| Tемпература експлуатації | 0-40°C |
| Імпульсний захист | 600Дж |
| Интерфейс | USB/RS-232 |
| Вес | 65 |
| Вид | ИБП серверов и сетевого оборудования |
| Входное напряжение | 110-300 В/176-300 В |
| Вхідна частота, Гц | 40-70 |
| Выходная частота, Гц | 50-60 |
| Выходное напряжение | 220 В/230 В/240 В |
| Относительная влажность | 0-95% (без конденсации) |
| Гарантия (месяцев) | 24 |
| Дисплей | 1 |
| Дополнительно | аварійне відключення живлення/вбудований байпас |
| Ефективна вихідна потужність | 10000 |
| Защита | IP 20 |
| Макс. вихідна потужність | 10000 |
| Максимальний ККД | 94 |
| Розміри ( ВхШхГ ) | 68.5х19х44.7 |
| Стандарти | EN/IEC 62040-2:2018/EN/IEC 62040-2:2006/AC:2006/EN/IEC 62040-1:2019/A11:2021 |
| Тип батареи | свинцево-кислотна |
| Тип вихідних роз'ємів живлення | Terminal block |
| Тип монтажа | класичний (tower) |
| Тип устройства | онлайн с двойным преобразованием |
| Форма вихідного сигналу | синусоида |
| Цвет | Черный |
| Час роботи від батарей | 9.6/2.9 хв |
- Цена: 248 648 ₴





